Yargıtay'ın Garson ...

Yargıtay'ın Garson Kodlamasına Dair Veri İnceleme Raporuna ilişkin 16.10.2019 Tarihli Kararı Üzerine

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
1,433 Görüntüleme
hukuksalyardim
(@hukuksalyardim)
Illustrious Member Admin
Gönderiler: 2279
Konu başlatıcı  

Yargıtay önceki kararlarında veri inceleme raporuyla(garson kodlaması) ilgili USULÜ EKSİKLİKLERİ BELİRTEREK(HAKİM KARARI OLUP OLMADIĞI) BU NOKSANLIĞININ İKMALİNİ İSTEMEKTEYDİ, BU KARARINDA İSE USULE TEMAS ETMEKSİZİN KODLAMAYI DELİL OLARAK KABUL ETMEKLE KODLAMADA YER ALAN BİLGİLERİ BAZ ALARAK TEYİT EDİLMESİNİ İSTEMİŞTİR, KARARIN İLGİLİ KISMINI PAYLAŞIYORUM;

...Savunmasında örgüt üyesi olduğunu kabul etmediğini bildiren, Emniyet Mahrem yapılanmasına yönelik yapılan soruşturma kapsamında ele geçirilen veri inceleme raporunda hakkında 2013 yılına kadar Balıkesir ilinde "öğretmen" konumu ile bir kısım polis memurlarına sohbet verdiği, 2013 yılında örgütten ayrıldığı ve "arızalı" bir yapıda olduğu bilgisine yer verilen sanığın savunmasında bildirdiği ve veri inceleme raporunda belirtilen tarihten sonra silahlı terör örgütü FETÖ/PDY ile mahrem yapı dışında ancak, örgüt üyesi düzeyinde irtibatının devam edip etmediğinin tespiti bakımından; örgütlü suçlar soruşturma ve bilgi havuzunda sanık hakkında bir ifade, beyan yahut anlatım olup olmadığı, söz konusu tarihten sonra sanığın görüşme bilgisini gösterir HTS kayıtlarında irtibat ve iletişim içerisinde bulunduğu kişiler hakkında FETÖ/PDY kapsamında soruşturma yahut kovuşturma bulunup bulunmadığı araştırılıp varsa bu kişilerin sanık ile ilgili aşama beyanları dosyaya getirtilip, gerekirse tanık sıfatıyla ifadesine başvurularak, tüm deliller birlikte değerlendirildikten sonra sonucuna göre hukuki durumunun tayin ve takdiri gerekirken eksik araştırma ile yazılı şekilde mahkumiyet hükmü kurulması....

Alıntı

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

İzin verilen maksimum dosya boyutu 1MB

Ön İzleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı
Paylaş: