cmk 135

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
233 Görüntüleme
(@ist25)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar.yerel mahkemeden icbar suretiyle irtikaptan 3 arkadas ceza aldik.suan dosya istinafta.merak ettigim konu sadece ekip arabasinda kendi aramizda yaptigimiz konusmalar var.baska da hicbir delil yok ellerinde.o konusmalari da acikladik ama musteki beyanlarini ustun tuttu yerel mahkeme.rusvetten dinleme karari alinip irtikaptan ceza aldik.tapeler katalog olmayan sucta delil olarak kullanilabiliyor mu?mahkumiyete tek basina yeterli mi?

Gönderildi : Mayıs 19, 2020 10:06 am
hukuksalyardim
(@hukuksalyardim)
Gönderiler: 2279
Illustrious Member Admin

Gönderen: @ist25

merhabalar.yerel mahkemeden icbar suretiyle irtikaptan 3 arkadas ceza aldik.suan dosya istinafta.merak ettigim konu sadece ekip arabasinda kendi aramizda yaptigimiz konusmalar var.baska da hicbir delil yok ellerinde.o konusmalari da acikladik ama musteki beyanlarini ustun tuttu yerel mahkeme.rusvetten dinleme karari alinip irtikaptan ceza aldik.tapeler katalog olmayan sucta delil olarak kullanilabiliyor mu?mahkumiyete tek basina yeterli mi?

Duruma ve dosya kapsamına göre değişiyor, tüm dosya kapsamı önemli, yazınızda müşteki beyanları da olduğu dile getirilmektedir, bu halde ceza verilebilir.

Gönderildi : Mayıs 19, 2020 10:37 am
(@ist25)
New Member

@hukuksalyardim
benim simdi yerel mahkemeden aldigim istinaf asamasinda olan kesinlesmemis mahkeme kararina istinaden devlet memurlugundan cikarilmam istemiyle son savunmam istendi.dmk 125/e-g maddesinde irtikap sucunu islediginden diyerek ihracim isteniyor.kesinlesmemis mahkeme kararina dayanarak ihrac hukuka aykiri degil mi?

Gönderildi : Haziran 19, 2020 8:56 pm
hukuksalyardim
(@hukuksalyardim)
Illustrious Member Admin

@ist25 kararın kesinleşmesi beklenmesi gerekir

Gönderildi : Haziran 19, 2020 9:23 pm
(@ist25)
New Member

@hukuksalyardim yurutmeyi durdurma alirim o zaman...cok tesekkur ederim

Gönderildi : Haziran 19, 2020 9:47 pm
hukuksalyardim
(@hukuksalyardim)
Illustrious Member Admin

@ist25 yürütmeyi durdurma alırım sonucuna nasıl ulaştınız anlamadım? Yazdığım o anlama gelmiyor.

Gönderildi : Haziran 19, 2020 9:50 pm
(@ist25)
New Member

kesinlesmemis karara dayanarak ihrac ediyorlar bu sebepten yd alamaz miyim

Gönderildi : Haziran 19, 2020 9:59 pm

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

İzin verilen maksimum dosya boyutu 1MB

Ön İzleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı